Rehabilitacja

Uzdrowiskowy klimat Świnoujścia gwarantuje znakomite efekty fizjoterapii i rehabilitacji.
Zachęcamy do połączenia wypoczynku nad morzem w naszym hotelu z zabiegami z zakresu fizjoterapii i rehabilitacji.
Wśród oferowanych zabiegów znajdują się m.in. ultradźwięki, krioterapia, magnetoterapia, okłady borowinowe czy zabiegi laserowe.
Na pewno w ofercie znajdą Państwo zabieg dostosowany do indywidualnych potrzeb.
A zabiegi sprawią, że zapomną Państwo o jakichkolwiek schorzeniach.

Hotel Villa Herkules

Diadynamik

Hotel Villa Herkules

Zabieg wykorzystujący prądy diadynamiczne czyli diadynamik polega na wykonywaniu elektrostymulacji za pomocą prądów niewielkiej częstotliwości. Prądy diadynamiczne są efektem nałożenia prądu sinusoidalnego na prąd galwaniczny. Diadynamik jako element fizjoterapii przyczynia się do zmniejszenia napięcia mięśniowego, łagodzi ból i poprawia krążenie. Zabieg ten polecamy w przypadku takich schorzeń jak nerwobóle, bóle mięśniowe czy przewlekłe stany zapalne.

Diadynamik
Hotel Villa Herkules

Interdyn

Hotel Villa Herkules

Interdyn czyli prądy interferencyjne to zabieg, który jest stosowany w rehabilitacji. Poprzez elektrody ułożone na ciele w odpowiednim miejscu prądy interferencyjne działają stymulująco na mięśnie i pobudzają je do skurczów. Efektem zabiegu jest zmniejszenie bólu i poprawa stymulacji naczyniowo-ruchowej oraz rozszerzenie naczyń krwionośnych. Interdyn wykorzystuje się między innymi przy leczeniu nerwobólów.

Interdyn
Hotel Villa Herkules

Ultradźwięki

Hotel Villa Herkules

Terapia ultradźwiękami polega na działaniu fali ultradźwiękowej na miejsca zmienione chorobowo. Fale ultradźwiękowe wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i polepszające przemianę materii. Zabieg jest zupełnie bezbolesny i skutecznie wspomaga zdolności organizmu do leczenia tkanek. Tym samym przyspiesza gojenie się ran. Ultradźwięki wykorzystywane są w leczeniu bólów kręgosłupa, przy bliznach oraz chorobach reumatycznych.

Ultradźwięki
Hotel Villa Herkules

Magnetoterapia

Hotel Villa Herkules

Magnetoterapia to rodzaj fizjoterapii, który opiera się na stosowaniu zmiennego pola magnetycznego o niewielkiej częstotliwości. Zabieg ten pobudza proces regeneracji tkanek i usprawnia krążenie krwi. Działa przeciwbólowo i zapobiega stanom zapalnym. Co istotne, w przypadku magnetoterapii nie ma potrzeby rozbierania się, ponieważ pole magnetyczne bez problemu przenika przez tkaniny. Magnetoterapię wykorzystuje się przy leczeniu stanów zapalnych stawów, nerwobólów, nadciśnienia tętniczego i złamań kości.

Magnetoterapia
Hotel Villa Herkules

Krioterapia

Hotel Villa Herkules

Krioterapia czyli leczenie zimnem to zabieg rehabilitacyjny cieszący się od lat popularnością. Efektem działania zimnego powietrza lub też azotu na poszczególne miejsca lub całe ciało jest przyspieszenie regeneracji oraz złagodzenie bólu. Poza tym krioterapia przyspiesza krążenie krwi i wyzwala endorfiny. Zabieg ten daje świetne efekty przy zapaleniach stawów i różnego rodzaju kontuzjach sportowych.

Krioterapia
Hotel Villa Herkules

Okłady
borowinowe

Hotel Villa Herkules

Okłady borowinowe to zabieg, podczas którego wykorzystuje się plastry z pasty borowinowej. Borowina, która jest efektem rozkładu roślin, stanowi prawdziwe bogactwo soli mineralnych i kwasów organicznych. Zabieg stosowany jest w schorzeniach reumatologicznych i leczeniu bólów pourazowych. Daje też bardzo dobre rezultaty w rehabilitacji narządów ruchu. Wyjątkowy skład borowiny znakomicie też wpływa na skórę.

Okłady borowinowe
Hotel Villa Herkules

Fango

Hotel Villa Herkules

Pod tajemniczą nazwą fango kryją się okłady z mieszaniny pyłu wulkanicznego i parafiny. To błoto lecznicze działa podobnie do borowiny. Podczas zabiegu jest podgrzewane do temperatury 50°C i przykładane na chore miejsce. Okłady fango łagodzą dolegliwości bólowe i pobudzają przepływ krwi. Zabieg ten polecany jest przede wszystkim osobom ze schorzeniami reumatycznymi, cierpiącym na bóle stawów i kręgosłupa. Zabieg ten wspomaga także rehabilitację pourazową.

Fango
Hotel Villa Herkules

Hydromasaż

Hotel Villa Herkules

Hydromasaż stanowi połączenie masażu i kąpieli. Należy on do popularnych zabiegów rehabilitacyjnych, które są bardzo przyjemne. Masaż strumieniem wody i powietrza łagodzi bóle, poprawia samopoczucie i rozluźnia mięśnie. Wskazania do tego zabiegu z zakresu rehabilitacji to między innymi zmęczenie po intensywnym wysiłku, zaburzenia krążenia, napady bólowe oraz napięcie nerwowe. Hydromasaż działa też bardzo korzystnie na skórę.

Hydromasaż
Hotel Villa Herkules

Masaż wirowy

Hotel Villa Herkules

Masaż wirowy to jedna z odmian hydromasażu. W naszym hotelu wykonujemy masaż wirowy kończyn górnych oraz dolnych. Wir wody w specjalnych wannach zapewnia masaż konkretnych partii ciała. Masowanie wirami wodnymi działa przeciwbólowo i zwiększa przekrwienie skóry. Zabieg trwa kilkanaście minut i jest całkowicie bezbolesny. Masaż wirowy wykorzystywany jest między innymi w rehabilitacji zmian zwyrodnieniowych stawów i zaniku mięśni.

Masaż wirowy

Cennik


Nazwa zabiegu Czas trwania Cena z cennika Nazwa zabiegu Czas trwania Cena z cennika
Diadynamik 10 min 15.00 zł Fango 20 min 28.00 zł
Interdyn 10 min 15.00 zł Inhalacja 10 min 12.00 zł
Ultradźwięki 5 min 18.00 zł Hydromasaż 20 min 28.00 zł
Lampa Sollux 10 min 12.00 zł Masaż klasyczny kręgosłupa 10 min 35.00 zł
Laser biostymulujący ok 2 min 23.00 zł Masaż klasyczny kończyn 40 min 60.00 zł
Fluidoterapia 10 min 20.00 zł Masaż limfatyczny (ręka lub noga) 20 min 40.00 zł
Krioterapia 5 min 20.00 zł Masaż wibracyjny 10 min 20.00 zł
Magnetoterapia 10 min 20.00 zł Masaż wirowy kończyn dolnych 10 min 20.00 zł
Okłady borowinowe 20 min 23.00 zł Masaż wirowy kończyn górnych 10 min 20.00 zł
Masaż limfatyczny BOA do 45 min 40.00 zł Świecowanie uszu 30 min. 60.00 zł