Aktualności

Jakie są różnice między hotelem a hostelem?

Jakie są różnice między hotelem a hostelem?

Jakie są różnice między hotelem a hostelem?

Hotel i hostel - chociaż nazwy tych dwóch obiektów noclegowych brzmią dość podobnie, w praktyce istnieje sporo różnic między nimi. Z drugiej strony jednak wiele powszechnie panujących opinii na ich temat nie do końca bywa zgodna z rzeczywistością. W tym artykule podpowiemy, co tak naprawdę jest w stanie zapewnić nam hotel, a czego możemy oczekiwać od hostelu.

Hostel jest tańszy od hotelu? Nie zawsze tak bywa...

Powszechnie uważa się, że hostele z zasady są tańsze od hoteli. Kwestia cen zależy jednak w dużej mierze od rodzaju zakwaterowania, na jaki chcemy się zdecydować. Hostele to obiekty, które charakteryzują się tym, że zapewniają możliwość wynajęcia łóżka w pokoju wieloosobowym (tzw. dormitoriach) przeznaczonych dla kilku, a nawet kilkunastu gości. Są one najczęściej wyposażone w łóżka piętrowe. W ofercie niektórych hosteli można znaleźć wieloosobowe pokoje przeznaczone wyłącznie dla kobiet lub mężczyzn (chociaż nie jest to regułą). Niemniej trzeba liczyć się z tym, że wynajmując takie łóżko, będziemy dzielić pokój z obcymi sobie ludźmi. Łazienka oczywiście jest wspólna, czasami przyporządkowana do konkretnych pokojów, niekiedy dzielona przez wszystkich gości danego obiektu (zależy to od wielkości danego obiektu). Standard hosteli bywa różny, gdyż obecnie panuje dość duża konkurencja między obiektami tego rodzaju. Pod względem cenowym turyści mogą więc wybrać dogodną dla siebie opcje nawet przy dość ograniczonym budżecie. Jeśli więc zdecydujesz się na wynajem łóżka w pokoju wieloosobowym, zapewne zapłacisz mniej niż za hotel.

Sprawa wygląda jednak nieco inaczej w przypadku pokojów jedno- lub dwuosobowych, które również znajdują się w ofertach hosteli. Te niejednokrotnie bywają zbliżone cenowo do pokojów hotelowych. Standard oczywiście bywa różny, w zależności od wybranego obiektu. Hotele oferują wyłącznie pokoje prywatne (1-, 2- lub 3-osobowe), a do tego zawsze z dostępem do osobnej łazienki, co nie zawsze jest gwarantowane w hostelach.

Hotel czy hostel - co wybrać?

Wybór między hotelem a hostelem to bardzo indywidualna kwestia. Jeśli chcesz nieco zaoszczędzić i nie przeszkadza ci spanie w pokoju wieloosobowym ani dzielenie łazienki z innymi, wybierając hostel o średnim standardzie, rzeczywiście możesz sporo zaoszczędzić. Jeśli jednak zależy ci na prywatnym pokoju i komfortowym wypoczynku, warto jednak skorzystać z pokojów zapewnianych przez hotele. Oferta noclegowa w Świnoujściu jest urozmaicona, więc z całą pewnością znajdziesz nocleg odpowiadający twoim potrzebom. Przykładowo, nasz hotel w Świnoujście blisko morza gwarantuje pokoje o wysokim standardzie, w doskonałej lokalizacji i z szeregiem różnorodnych udogodnień, takich jak Strefa Relaksu czy Grota Solna. W bardzo atrakcyjnych cenach możesz liczyć na relaks na najwyższym poziomie - w przyjemnej atmosferze, spokoju i doskonałej lokalizacji.

← Wróć do Bloga