Aktualności

Fakty i mity na temat polskiego morza

Fakty i mity na temat polskiego morza

Fakty i mity na temat polskiego morza

Jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych polskich turystów są nadbałtyckie plaże. Choć zdarza się, że pogoda nie rozpieszcza, zaplecze turystyczne nadmorskich miejscowości jest doskonale przygotowane, oferując rozrywkę na najwyższym poziomie wszystkim przybyszom, niezależnie od ich wieku. Pobyt nad Bałtykiem to pomysł na wyjazd rodzinny, z małymi dziećmi, ale także z przyjaciółmi czy znajomymi. Przypominamy najważniejsze fakty o polskim morzu i obalamy powszechne mity. Dlaczego warto spędzać czas nad Bałtykiem?

Atrakcyjne wakacje w Polsce

Choć tłumy turystów co roku przybywają nad polskie morze, wciąż pokutuje przeświadczenie, że to jednak wakacje zagraniczne są większą atrakcją. To powszechny mit, który warto obalić. Bardzo dobrze zorganizowane kurorty, doskonałe zaplecze gastronomiczne, rozrywkowe, rozwinięta baza noclegowa (apartamenty, pensjonaty, domki) — to wszystko można znaleźć w nadmorskich miejscowościach. Spore zainteresowanie wzbudzają noclegi blisko morza. Coraz więcej ośrodków proponuje zorganizowane zajęcia dla najmłodszych wczasowiczów, które tak dużą popularnością cieszą się w zagranicznych kurortach. Każdy znajdzie tu ofertę najlepszą dla siebie. Co więcej, warto pamiętać, że polskie morze czeka na turystów nie tylko latem — pobyt zimą to także ciekawa alternatywa. Osoby szukające spokoju, ciszy, lubiące długie spacery plażą powinny choć raz wybrać się nad morze chłodniejszą porą roku. Aby dopełnić obrazu, trzeba wspomnieć o niewątpliwych zaletach zdrowotnych spędzania czasu nad morzem. Zapewne każdy słyszał o jodzie i jego pozytywnym wpływie na organizm człowieka — wdychać warto go i latem i zimą, jednak najlepiej wybrać się na plażę po burzy, czy podczas sztormu. Trzeba pamiętać, że jego ilość w powietrzu bywa różna, nie jest wartością stałą, jak niektórzy sądzą.

Mity kontra fakty

O podróży nad polskie morze powinny pomyśleć kobiety w ciąży i rodziny z małymi dziećmi. Warto zaplanować nieco dłuższy pobyt i spędzać jak najwięcej czasu na plaży, co wpłynie korzystnie na samopoczucie, ale przede wszystkim wzmocni odporność organizmu. To ważny fakt — nad morze warto jeździć w celach zdrowotnych. Idąc tym tropem, coraz więcej ośrodków nadmorskich oferuje także usługi w rodzaju SPA (masaże, kąpiele, fizjoterapię).

Każdy turysta wie także, że będąc na wakacjach na wybrzeżu, trzeba jadać ryby. Ważne, aby zwrócić uwagę na to, gdzie i od kogo tę rybę się kupuje. Nie każda nadmorska knajpka oferuje swoim gościom świeże ryby, często to po prostu mrożonki. Aby zatem mieć pewność, najlepiej szukać lokali, które serwują rybę prosto z kutra. Taka będzie najsmaczniejsza i najzdrowsza — to także fakt.

← Wróć do Bloga