Atrakcje

Hotel Villa Herkules

Świnoujście

Hotel Villa Herkules

Świnoujście to miejsce magiczne nad polskim morzem gdzie warto spędzić wakacje. Miasto położone na trzech dużych wyspach, na południowym wybrzeżu Bałtyku stanowi najdalej wysunięty na północny zachód punkt w naszym kraju. Rozległa, bałtycka plaża, ozdobna architektura, zapierająca dech w piersiach przyroda, parki i zieleńce, miejskie promy oraz najwyższa w całej Europie latarnia morska to tylko niektóre z atrakcji, które przyciągają rzeszę turystów przyjeżdżających do Świnoujścia na wakacje nad morzem.

Świnoujście
Hotel Villa Herkules

Aktywnie

Hotel Villa Herkules

Dla miłośników aktywnego spędzania czasu w Świnoujściu przygotowano rozbudowaną sieć tras rowerowych prowadzących wzdłuż niemieckiego wybrzeża, przez zakątki wyspy Uznam do Peenemunde oraz Międzyzdrojów, Jeziora Turkusowego, rezerwatów ptaków na wyspie Karsibór i Rezerwatu Żubrów w Wolińskim Parku Narodowym. Świnoujście to też rewelacyjny punkt wypadowy do pobliskich niemieckich kurortów nadmorskich (Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin), Berlina, wysp Bornholm w promieniu 200 km oraz południowych części Szwecji i Danii.

Aktywnie
Hotel Villa Herkules

Na weekend

Hotel Villa Herkules

Do Świnoujścia warto wpaść również na weekend nad morzem. Miasto jest dobrze skomunikowane z resztą kraju, w tym również za pośrednictwem transportu lotniczego. Stresujący i wyczerpujący tydzień  warto zakończyć odpoczywając w hotelu nad morzem. Nawet 2-3 dni spędzone w bliskości morza, zregenerują ciało i umysł. To także dobry sposób, by naładować baterie przed kolejnym tygodniem. Weekend nad morzem z rodziną czy ukochaną osobą to doskonały pomysł na krótki wypoczynek niezależnie od pory roku – bo Bałtyk i nasze miasto zachowują swój klimat również jesienią czy zimą.

Na weekend
Hotel Villa Herkules

Na wczasy

Hotel Villa Herkules

Niepowtarzalny urok Świnoujścia oraz szereg dostępnych atrakcji turystycznych to powody, dla których warto wybrać właśnie to miasto do spędzenia wczasów nad morzem. Znajdująca się blisko hotelu plaża ma wiele do zaoferowania zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Warto dodać, że plaża w Świnoujściu została wielokrotnie wyróżniona „Białą Flagą” przyznawaną kąpieliskom, które spełniają najwyższe kryteria w zakresie jakości wody oraz bezpieczeństwa i działań edukacyjnych.

Na wczasy
Hotel Villa Herkules

Dobry wybór!

Hotel Villa Herkules

Bez względu na to, czy planujesz urlop latem czy zimą, Świnoujście to bardzo dobry wybór. W hotelu Villa Herkules znajdziesz wszystko, co potrzebne, żeby spędzić udany urlop w Świnoujściu. W okresie letnim czeka piękna i czysta plaża położona blisko naszego obiektu, natomiast jesienią i zimą Goście mogą skorzystać z zabiegów zdrowotnych i kosmetycznych w naszym hotelu.
Do Świnoujścia z Polski dostaniesz się liniami Lot i Ryanair, z Niemiec i Szwajcarii liniami Eurowings, Lufthansa oraz Skywork Airlines.

DLA TURYSTÓW

Dobry wybór!

Atrakcje w Świnoujściu

Wyspa Uznam:

- Muzeum Rybołówstwa Morskiego - w najstarszym budynku w mieście (wybudowany w 1806r.) znajdują się zbiory przedstawiające historię rybołówstwa a także miasta i regionu.
- Fortyfikacje:
Fort Anioła wybudowany w 1858r. To trzykondygnacyjna rotunda z basztą i tarasem.
- Fort Zachodni
ukończony w 1961r., wielokrotnie modernizowany, kiedyś uzbrojony w ciężkie działa nabrzeżne. Dzisiaj Muzeum Historii Twierdzy z kolekcją broni i militariów.
- Park Zdrojowy
z XIX w. gdzie spotkać można roślinność śródziemnomorską ze starodrzewiem liczącym 150lat.
- Wieża widokowa
w byłym protestanckim kościele garnizonowym Marcina Lutra, posiada 222 stopnie na taras widokowy, który przedstawia panoramę miasta
- Kościół p.w. Chrystusa Króla
to Kościół z XVIIIw.
- Falochron
z początku XIXw.  Wraz ze „Stawą Młyny” - znak nawigacyjny w kształcie wiatraka. Jest to największy falochron kamienny w Europie o długości 1400m
- Nowa Promenada Zdrowia
- Tężnia solankowa
- Trasy rowerowe
także transgraniczne - mapa rowerowa POBIERZ TUTAJ I TUTAJ

Hotel Villa Herkules

Wyspa Wolin

Hotel Villa Herkules

- Latarnia Morska – oddana do  użytku w 1857r. , jest najwyższą w Europie latarnią :64,8m, posiada 308 stopni, prowadzących na taras widokowy.
- Fort Gerharda
– najstarszy obiekt fortyfikacyjny , oddany do użytku w 1863r.. Fortowe Muzeum Obrony Wybrzeża .
- Podziemne Miasto
– Bateria Vineta – najdłuższa w Polsce północnej trasa podziemna, wybudowana w latach 30 XIX w. pełna podziemnych korytarzy i schronów

Wyspa Wolin
Hotel Villa Herkules

Wyspa Karsibór

Hotel Villa Herkules

- Cmentarze ewangelicki
- Zabytkowy gotycki Kościół
pw. NMP wybudowany w XV wieku.
- Pomnik lotników RAF
- Rezerwat ptaków „Karsiborska Kępa”

Wyspa Karsibór