Wycieczka do Świnoujścia jako propozycja dla dwojga

Wycieczka do Świnoujścia jako propozycja dla dwojga

Tereny nadmorskie to idealne krajobrazy i niepowtarzalna atmosfera na romantyczny wyjazd z ukochaną osobą. Zanim podejmie się decyzję, do której miejscowości nad Morzem Bałtyckim chce się wybrać, warto rozważyć różne możliwości. Okazuje się, że wysunięte na zachód Świnoujście posiada wiele atutów, które docenią zakochani.

Urokliwe krajobrazy

Jednym z największych atutów Świnoujścia jest oczywiście jego lokalizacja nad brzegiem Morza Bałtyckiego oraz szeroka, piaszczysta plaża. Na niezapomnianą atmosferę składają się nie tylko uroki morskich fal, ale też możliwość podziwiania wypływających z portu statków.

Menedżer z Hotelu Villa Herkules w Świnoujściu mówi: Spacerowanie z drugą połówką należy do częstych sposobów spędzania wolnego czasu podczas wycieczki czy dłuższego wyjazdu.. Leniwe spacery po Miejskiej Plaży w Świnoujściu z pewnością zapadną na długo w pamięć turystów. Co ciekawe, wytrawni piechurzy mają możliwość przejścia się wzdłuż wybrzeża i dotarcia na teren Niemiec.

Poza plażą, perfekcyjnym miejscem na spacer we dwoje będzie Park Zdrojowy. Charakteryzuje się on bogactwem roślinności, zwłaszcza pochodzącej z terenów wybrzeża Morza Śródziemnego. Park Zdrojowy to miejsce z historią, a jego początki sięgają XIX wieku.  Najstarsze gatunki drzew, spotykane w Parku, liczą sobie ponad sto lat.

Nadmorski klimat

Nadmorskie wycieczki do Świnoujścia nie mogą się obejść bez spacerowania wzdłuż promenady. Jest to atrakcyjne miejsce, zwłaszcza w sezonie letnim, ponieważ znaleźć tam można mnóstwo lokali gastronomicznych i usługowych, a także punktów sprzedających upominki znad morza. Czasem można też natrafić na zorganizowane na promenadzie mniejsze wydarzenia, np. kameralne koncerty.

Obowiązkowym punktem podczas pobytu w Świnoujściu przez pary jest Latarnia Morska. To najbardziej wysunięte na zachód polskie miasto może poszczycić się najwyższą latarnią morską nad Bałtykiem. Jest wysoka na niemal siedemdziesiąt metrów, a żeby dotrzeć na taras widokowy trzeba pokonać trzysta schodków. Widoki roztaczające się ze szczytu rewanżują jednak niedogodności związane z wchodzeniem na górę.

Turyści mogą podziwiać panoramę Morza Bałtyckiego oraz podziwiać oświetlone miasto z góry. Ponadto, na terenie Latarni Morskiej znajduje się stała wystawa, której tematem przewodnim jest latarnictwo i ratownictwo morskie.

Miłośnicy historii z pewnością z chęcią odwiedzą również Podziemne Miasto na Wyspie Wolin. Obecnie większość zabudowań pochodzi z czasów II Wojny Światowej, a Miasto jest udostępnione do zwiedzania pod okiem przewodnika.

← Wróć do Bloga