Aktualności

Różnice między zwykłym pokojem hotelowym a apartamentem

Różnice między zwykłym pokojem hotelowym a apartamentem

Różnice między zwykłym pokojem hotelowym a apartamentem

Różnorodność cen i standardu wypoczynku, jakie oferuje branża hotelarska, pozwala znaleźć nocleg szyty na miarę potrzeb i oczekiwań. Choć ścisłej w czołówce chętnie wybieranych miejsc noclegowych nadal na prowadzeniu są standardowe pokoje hotelowe, to coraz większą popularnością cieszą się także hotelowe apartamenty. Wyjaśniamy, czym różni się zwykły pokój hotelowy od apartamentu.

Czym charakteryzuje się standardowy pokój hotelowy?

W pokoju hotelowym do dyspozycji gości pozostają łóżko oraz inne podstawowe wyposażenie, czyli m.in. szafa lub komoda na ubrania, szafka nocna, stolik, krzesło. Wielkość pokoju hotelowego dopasowana jest do ilości znajdujących się w nim łóżek, gwarantując komfort i wygodę gości. W zależności od ilości gwiazdek, które określają standard hotelu, w pokoju hotelowym będą na nas czekały dodatkowe udogodnienia. Hotele o wysokim standardzie zapewniają nie tylko wyjątkowy komfort i wygodę wypoczynku, ale także pozwalają cieszyć się pięknym wystrojem wnętrz oraz przytulną atmosferą.

Czym charakteryzuje się hotelowy apartament?

Hotelowy apartament od pokoju hotelowego odróżnia przede wszystkim metraż, który pozwala na komfortowy wypoczynek kilku osób np. rodziny. Apartament możemy porównać do niewielkiego mieszkania, bo gwarantuje on swobodę wypoczynku i pozwala na zaspokojenie podstawowych potrzeb bytowych. W tym przypadku mamy do czynienia z przestrzenią podzieloną na strefy. W apartamencie znajduje się zarówno strefa typowo sypialna, salonik wypoczynkowy, jadalnia, jak i miejsce, w którym możemy przygotować posiłki. Dość często do dyspozycji gości apartamentów jest także balkon lub taras.

Obecnie standardowym wyposażeniem niemal każdego pokoju hotelowego oraz apartamentu jest telewizor, a także prysznic i WC. Goście mogą również korzystać z Wi-Fi.

W naszym hotelu do dyspozycji Gości oddajemy 1 i 2-osobowe pokoje hotelowe oraz przestronne apartamenty. Oferujemy także dodatkowe atrakcje i usługi, które czynią pobyt w przepięknym Świnoujściu jeszcze bardziej przyjemnym.

← Wróć do Bloga