Aktualności

Rezerwacja miejsc hotelowych online. Jak to robić?

Rezerwacja miejsc hotelowych online. Jak to robić?

Rezerwacja miejsc hotelowych online. Jak to robić?

W dzisiejszych czasach niemalże wszystkie sprawy możemy załatwić za pośrednictwem Internetu. Zakupy, nadawanie przesyłek, płacenie rachunków, zamawianie transportu – kilka kliknięć i gotowe! Również zabukowanie stolika w restauracji, biletu do kina, czy hotelu może odbyć się bez zbędnego telefonowania, czy wychodzenia z domu. Rezerwacji pokoju możemy dokonać przez specjalne wyszukiwarki, które zawierają ogromną bazę hoteli, domków, apartamentów czy pensjonatów oraz bezpośrednio na stronie internetowej danego miejsca noclegowego. Jak to działa?

Internetowe wyszukiwarki

W Internecie możemy znaleźć wiele wyszukiwarek miejsc noclegowych zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Dzięki wielu opcjom wyszukiwania możemy wybrać nocleg idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Podstawowymi filtrami w wyszukiwarkach są: miejsce, do którego zamierzamy się wybrać, data zameldowania i wymeldowania oraz liczba osób i pokoi. Po wprowadzeniu tych danych wyświetla się baza miejsc noclegowych wraz z dokładną lokalizacją, ofertą, ceną oraz opiniami byłych gości. Z opisu hotelu możemy również dowiedzieć się o wszystkich udogodnieniach, jakie tam znajdziemy np. restauracjach, pokojach zabaw dla dzieci, SPA, basenie, szczegółowym wyposażeniu oraz pobliskich atrakcjach turystycznych. Następnie przechodzimy do podsumowania naszej rezerwacji, po wcześniejszym zaakceptowaniu regulaminu płatności oraz ewentualnej rezygnacji. Kolejnym etapem jest wpisanie naszego imienia, nazwiska, numeru telefonu oraz adresu email, na który zostanie wysłanie potwierdzenie rezerwacji. Ostatni krok to płatność jedną z kilku zaproponowanych metod. 

Rezerwacja na stronie hotelu

Jeśli wiemy dokładnie do jakiego hotelu chcemy się udać, watro zarezerwować miejsce bezpośrednio na jego stronie. Zaletami tego rozwiązania są często niższe ceny, gdyż nie jest pobierana żadna prowizja przez operatora wyszukiwarki oraz dostęp do wszystkich aktualnych promocji oraz kodów rabatowych. Na stronie internetowej jest też często więcej zdjęć danego miejsca noclegowego, bardziej szczegółowe informacje na temat wszystkich udogodnień dostępnych na terenie obiektu, a także mamy możliwość bezpośredniego kontaktu z obsługą w przypadku jakichkolwiek pytań.

Potwierdzenie rezerwacji

Niezależnie od tego, w jaki sposób dokonamy rezerwacji miejsc hotelowych online, po skończonym procesie otrzymujemy na skrzynkę mailową wiadomość ze szczegółami rezerwacji oraz potwierdzenie płatności. Mail potwierdzający wysyłany jest zazwyczaj w ciągu 24 godzin, dlatego należy w tym czasie sprawdzić skrzynkę, aby upewnić się, czy rezerwacja przebiegła pomyślnie. Czasem z powodu problemów systemowych, czy błędów podczas pobierania płatności rezerwacja nie może zakończyć się sukcesem. Jeśli nie otrzymaliśmy potwierdzenia, należy skontaktować się z obsługą klienta danego hotelu lub wyszukiwarki miejsc hotelowych online.

← Wróć do Bloga