Aktualności

Czy na wyjeździe można połączyć rehabilitację z odpoczynkiem?

Czy na wyjeździe można połączyć rehabilitację z odpoczynkiem?

Czy na wyjeździe można połączyć rehabilitację z odpoczynkiem?

Osoby, które mają problemy ze zdrowiem, często w okresie wolnym od pracy muszą odbywać rehabilitację. Warto jednak pamiętać, że nie musi to oznaczać konieczności rezygnacji z upragnionego urlopu czy wypoczynku. Wiele ośrodków rehabilitacyjnych znajduje się w malowniczych ośrodkach turystycznych. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na wyjazd nad morze. Ciekawym kierunkiem jest na przykład Świnoujście, które gwarantuje wiele atrakcji turystycznych, a także dostęp do czystej plaży.

Dlaczego odpoczynek nad morzem sprzyja rehabilitacji?

Wybierając kierunek do odbycia rehabilitacji, warto zdecydować się na takie miasto, w którym będzie można ją połączyć z wypoczynkiem. Polskie morze cieszy się dużą popularnością, jeśli chodzi o takie wyjazdy, ponieważ pobyt nad Bałtykiem niesie za sobą wiele korzyści. Warto pamiętać, że morskie powietrze bogate jest w lecznicze pierwiastki, głównie w jod. Nadmorskie powietrze jest również nasycone tlenem, solami magnezu czy chlorkami sodu, co pozwala na lepsze dotlenienie organizmu.
Dzięki właściwościom tych pierwiastków podczas pobytu nad morzem można również wzmocnić odporność organizmu, ponieważ organizm, który adaptuje się do nowych warunków, zostaje pobudzony. Warto również wspomnieć, że sole mineralne, które są zawarte w wodzie morskiej, rewitalizują zmęczony organizm, a witamina D, która jest produkowana pod wpływem słońca, ma pozytywne działanie na osteoporozę. Nadmorskie spacery i kąpiele nie tylko sprawiają wiele przyjemności i pozwalają się zrelaksować, ale również wpływają korzystnie na stan zdrowia.

Nie tylko zabiegi medyczne

Podczas wyjazdu nad morze zabiegi rehabilitacyjne odbywają się jedynie w określonych godzinach. Pozostały czas można poświęcić na odpoczynek. Spacery nad morzem czy zwierzanie okolicznych zabytków i atrakcji to z pewnością chętnie wybierane aktywności przez osoby spędzające czas nad Bałtykiem. Ważny jest jednak również relaks. Właśnie dlatego pobyt w hotelu może się wiązać również z regularnym odbywaniem zabiegów odnowy biologicznej czy masaży regeneracyjnych, które pozwalają się rozluźnić po zabiegach rehabilitacyjnych. Masaż bańką chińską, masaż twarzy czy masaż relaksacyjny z pewnością przypadną do gustu wielu osobom. Z uwagi na mnogość atrakcji czy możliwości, które daje pobyt nad morzem, bez wątpienia można połączyć rehabilitację z odpoczynkiem.

← Wróć do Bloga