Aktualności

Propozycje fizjoterapii dla klientów hotelowych

Propozycje fizjoterapii dla klientów hotelowych

Propozycje fizjoterapii dla klientów hotelowych

Pobyt nad morzem, oprócz możliwości wypoczynku i podziwiania przepięknych widoków, ma walory terapeutyczne. Przebywanie na świeżym powietrzu o bardzo dużym stężeniu jodu uodporni cię na choroby i przeziębienia, a także dotleni cały organizm i poprawi krążenie krwi. Klimat nadmorski zalecany jest osobom z nadciśnieniem, gdyż naturalnie je obniża, a także jest wskazany dla kuracjuszy, chcących poprawić swoją sprawność fizyczną. Długie spacery po plaży nie tylko wpłyną pozytywnie na kondycję, lecz również na psychiczne samopoczucie. A gdyby tak połączyć piękne widoki, świeże powietrze, aktywny wypoczynek i… zabiegi fizjoterapeutyczne?

Leczenie poprzez ultradźwięki

Na gości naszego hotelu, oprócz eleganckich apartamentów i pokoi oraz wykwintnego menu, czekają także dodatkowe atrakcje jak możliwość skorzystania z groty solnej, zabiegów odnowy biologicznej oraz leczniczych zabiegów fizjoterapii. Jednym z nich jest leczenie poprzez ultradźwięki, polecane osobom z przykurczami więzadeł oraz skarżącym się na stany zapalne. Leczenie ultradźwiękami działa również przeciwbólowo, jest wskazane podczas leczenia zapalenia zatok, a także przyspiesza gojenie ran. Jest całkowicie bezbolesne i polega na oddziaływaniu fali ultradźwiękowej na głębiej położone struktury ciała poprzez skórę.

Mroź się… na zdrowie!

Kolejnym zabiegiem fizjoterapeutycznym, oferowanym w naszym hotelu, jest krioterapia, czyli leczenie zimnem. Miejscowa polega na ochładzaniu wybranych partii ciała specjalnym  urządzaniem, ogólna na umieszczeniu pacjenta w specjalnej kriokomorze. Na skutek bardzo niskiej temperatury, wydziela się endorfina, działająca przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Zabieg pozwala także odbudować osłabiony układ immunologiczny.

Zbawienna moc magnetoterapii

Wybierając wczasy w naszym hotelu, warto skorzystać z zabiegu magnetoterapii, który polega na podawaniu pacjentowi impulsów o określonej częstotliwości i natężeniu. Podaje się zatem impulsy o mocy:

- od 1 do 5 herców i od 0,5 do 3 militesli pacjentom z ostrymi stanami zapalnymi,

- od 5 do 20 herców i od 3 do 5 militesli pacjentom ze stanami podostrymi,

- od 20 do 59 herców i od 6 do 10 militesli pacjentom cierpiącym na choroby przewlekłe.

Magnetoterapia ma bardzo szerokie zastosowanie. Jest metodą leczenia chorób stawów, kości, osteoporozy, a także chorób skóry. Pomoże uporać się z nadciśnieniem tętniczym. Łagodzi ból i działa przeciwzapalne. Pozostałe oferowane przez nas zabiegi z zakresu fizjoterapii to leczenie laserowe i stosowanie okładów leczniczych.

← Wróć do Bloga