Aktualności

Weekendowy wypad nad morze? Tylko do Świnoujścia!

Weekendowy wypad nad morze? Tylko do Świnoujścia!

Weekendowy wypad nad morze? Tylko do Świnoujścia!

Polskie morze to częsta destynacja turystyczna nie tylko na długie urlopy, ale również weekendowe wypady. Bliskość natury, zabytki, powietrze wypełnione jodem to główne powody, dla których kochamy Bałtyk. Nadmorskie miasteczka mają wiele do zaoferowania turystom nie tylko z Polski, ale również spoza jej granic. Oto jedno z nich położone w północno-zachodniej części naszego kraju, blisko granicy z Niemcami – Świnoujście.

Co robić w Świnoujściu?

Jak polskie morze, to oczywiście plaża! Biały, piaszczysty brzeg, śpiew mew i Bałtyk to niesamowite otoczenie, które sprzyja długim spacerom, nawet w sezonie zimowym. Dodatkowo podczas przechadzki inhalujemy się jodem – niezwykle ważnym dla zdrowia pierwiastkiem, a zimą, z powodu większych fal i silniejszych wiatrów, jest go w powietrzu więcej niż latem. Oprócz przemierzania plaży można również wybrać się na spacer po Falochronie Zachodnim, gdzie znajduje się wizytówka miasta, którą z pewnością znamy z przewodników po Polsce i pocztówek – Stawa Młyny. Konieczna jest również przechadzka promenadą biegnącą wzdłuż linii brzegowej, gdzie znajdziemy knajpki i restauracje z lokalnymi specjałami. Warto także zobaczyć dziewiętnastowieczny Fort Anioła oraz Fort Gerharda i Fort Zachodni. Popularną atrakcją turystyczną Świnoujścia jest najwyższa nad Morzem Bałtyckim latarnia morska z 1868 roku oraz Park Zdrojowy ze starodrzewem i roślinnością śródziemnomorską. Dla fanów muzeów i sztuki idealnym miejscem będzie Muzeum Rybołówstwa Morskiego znajdujące się w siedzibie dawnego ratusza, w którym odbywa się także wiele wystaw. Aby zobaczyć panoramę miasta, warto wybrać się do wieży widokowej znajdującej się w byłym kościele protestanckim Marcina Lutra. Świnoujście to także raj dla miłośników natury. Turyści oprócz bałtyckiej plaży często odwiedzają położony nieopodal Woliński Park Narodowy z nietypową roślinnością oraz unikalnymi gatunkami ptaków, a także Ostoję ptaków – Karsiborska Kępa na wyspie Karsibór, która jest enklawą dzikiego ptactwa.

Gdzie spać w Świnoujściu?

Każdy, kto choć raz spędził wakacje nad polskim morzem wie, że pogoda bywa tam bardzo kapryśna. Często zdarza się, że mamy w planach opalanie, spacery brzegiem morza i zwiedzanie okolic, lecz ulewny deszcz uniemożliwia nam wyjście z hotelu. Dlatego warto wybrać odpowiednie miejsce noclegowe w hotelu w Świnoujściu, które zapewni nam dosyć atrakcji, kiedy pogoda nie będzie sprzyjać. Poza tym weekend nad morzem nie musi być wcale latem. Aby w pełni wykorzystać urlop w Świnoujściu, wybierzmy hotel mający w swojej ofercie nie tylko piękne i przytulne pokoje, lecz również SPA, zabiegi z zakresu odnowy biologicznej i groty solne. W ten sposób podczas weekendu zrelaksujemy się, odpoczniemy i naładujemy baterie na nadchodzący czas, niezależnie od pory roku i warunków pogodowych.

 

← Wróć do Bloga