Aktualności

Jakie muzea możemy odwiedzić w Świnoujściu?

Jakie muzea możemy odwiedzić w Świnoujściu?

Jakie muzea możemy odwiedzić w Świnoujściu?

Świnoujście to jedno z najpiękniejszych miast położonych nad polskim morzem. Oprócz typowych atrakcji turystycznych znajdziemy tu zabytki architektoniczne i liczne godne zwiedzenia muzea.

Świnoujście - miasto, które warto odwiedzić

Świnoujście leży na trzech wyspach w regionie Pomorza Zachodniego. Stanowi przy tym najbardziej wysuniętą na północny zachód miejscowość Polski. Liczne parki i zieleńce, piękna zabudowa oraz wspaniała plaża każdego roku przyciągają tu rzesze turystów. Oprócz tego na terenie miasta znajduje się wiele zabytkowych budowli i interesujących muzeów.

Dla wygodniejszej eksploracji warto uczynić sobie bazę wypadową w hotelu Villa Herkules - położonym o kilka minut drogi od plaży i w pobliżu najciekawszych atrakcji. Nasze pokoje urządzone zostały z troską o zachowanie najwyższych standardów, a oferta obejmuje m.in. zabiegi odnowy biologicznej czy sesje w grocie solnej.

Najciekawsze muzea i zabytki Świnoujścia

Do największych atrakcji wyspy Uznam należy Muzeum Rybołówstwa Morskiego mieszczące się w pięknym, ponad dwustuletnim budynku. Wystawa główna obejmuje zbiory dotyczące dziejów miasta i regionu ze szczególnym uwzględnieniem historii rybołówstwa. Oprócz tego zobaczymy tu także m.in. zapierającą dech w piersiach wystawę żywej rafy koralowej z całego świata oraz ekspozycję przedstawiającą faunę mórz i oceanów. Warto również obejrzeć tu wystawy bursztynu czy modeli zabytkowych żaglowców.

Oprócz tego na wyspie znajduje się Muzeum Historii Twierdzy umieszczone w Forcie Zachodnim. Wybudowany w latach 1856-1861 i od tego czasu wielokrotnie modernizowany, początkowo służył on do obrony portu. W chwili obecnej możemy zobaczyć w nim bogaty zbiór broni i militariów. Warto przyjrzeć się architekturze budynku - w tym bramie obronnej z zachowanymi otworami strzelniczymi, galerii artyleryjskiej z miejscami na ciężkie działa nadbrzeżne czy podziemnemu korytarzowi prowadzącemu do dawnych komór na amunicję.

Z kolei na Wolinie odwiedzimy słynną Latarnię Morską wybudowaną w 1857 r. i obecnie zwieńczoną tarasem widokowym. Znajdziemy tu także pochodzący z tego samego okresu Fort Gerharda, w którym dziś mieści się Muzeum Obrony Wybrzeża. Na uwagę zasługuje też tzw. Podziemne Miasto (Bateria Vineta), czyli najdłuższy w regionie kompleks podziemnych schronów z lat 30. XIX wieku.

Wymienione miejsca to jednak tylko niektóre spośród licznych wspaniałych zabytków znajdujących się w Świnoujściu. Zachęcamy do odwiedzenia naszego pięknego miasta i odkrywania go na własną rękę!

← Wróć do Bloga