Aktualności

Jaki moment jest najlepszy na rezerwację miejsc w hotelu?

Jaki moment jest najlepszy na rezerwację miejsc w hotelu?

Jaki moment jest najlepszy na rezerwację miejsc w hotelu?

Nierzadko zdarza się, że planujemy wyjazd na urlop lub wakacje na ostatnią chwilę. Niektórzy uważają z kolei, że jak najwcześniejsze zabukowanie miejsca w hotelu uchroni nas przed przykrymi niespodziankami i koniecznością chaotycznego poszukiwania pokoju już po dotarciu na miejsce. Jak jest naprawdę i kiedy warto zarezerwować pokój w hotelu?

Rezerwacja pokoju w hotelu – kiedy jest na to najlepszy moment?

To, z jak dużym wyprzedzeniem powinniśmy zarezerwować miejsce w hotelu, zależy nie tylko od naszych własnych planów, ale też od pory roku i popularności wybranej przez nas placówki. Jeżeli np. planujemy letnie wakacje w popularnej nadmorskiej miejscowości wczasowej, a hotel, w którym próbujemy znaleźć miejsce, cieszy się dobrą renomą, dobrym pomysłem będzie dokonanie rezerwacji nawet na miesiąc czy dwa przed terminem naszego przybycia. Niekiedy opłacalne jest również zabukowanie pokoju na 3 lub 4 miesiące przed planowanym urlopem; niektórzy idą jeszcze dalej i rezerwują miejsce w hotelu nawet na pół roku wstecz.

Jest to konieczne, ponieważ w atrakcyjnych i komfortowych lokacjach pokoje i apartamenty hotelowe często zostają zarezerwowane na długo przed sezonem urlopowym. Dotyczy to zarówno okresu letniego, jak i ferii świątecznych czy wielkanocnych. Jeżeli więc planujemy spędzić Boże Narodzenie czy Wielkanoc np. w hotelu nad morzem, najlepiej będzie, jeżeli już na początku roku skontaktujemy się bezpośrednio z przedstawicielem hotelu i spytamy o terminy, w których można dokonywać rezerwacji.

Pamiętajmy, że w sezonie urlopowym pokoje i apartamenty w miejscowościach nadmorskich mogą osiągać bardzo wysokie ceny. Warto więc sprawdzić, czy interesujący nas hotel oferuje rezerwacje first minute, które bardzo często dają nam gwarancję najniższej ceny, a tym samym są znacznie tańsze niż tuż przed rozpoczęciem okresu letniego czy zimowego.

O ile mamy taką możliwość, dobrym pomysłem będzie zarezerwowanie terminu w środku tygodnia, nie zaś w weekend. W piątek, sobotę i niedzielę w hotelach jest najwięcej gości. Bukując więc termin na pozostałe dni, unikniemy tłumów, a niekiedy i wyższych cen za wynajęcie pokoju. Jeżeli pragniemy prywatności, najlepszym wyborem będą dni pomiędzy poniedziałkiem a środą – nawet najlepsze hotele nie bywają w te dni całkowicie obłożone.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą hotelu Villa Herkules położonego w malowniczym Świnoujściu – blisko zarówno plaży, jak i najważniejszych atrakcji miasta!

← Wróć do Bloga