Aktualności

Internet w hotelu - standard czy luksus?

Internet w hotelu - standard czy luksus?

Internet w hotelu - standard czy luksus?

Internet stanowi obecnie nieodłączną część naszego życia. Za jego pośrednictwem porozumiewamy się, robimy zakupy, zdobywamy informacje z całego świata i zapewniamy sobie rozrywkę. Jest więc oczywiste, że dostęp do sieci ma dla nas znaczenie również podczas urlopu czy służbowego wyjazdu z pobytem w hotelu. Czy jednak darmowe hotelowe Wi-Fi to już standard, czy wciąż raczej usługa dla VIP-ów?

Od czego zależy, czy w hotelu będzie bezpłatne Wi-Fi?

W obecnych czasach coraz więcej hoteli wprowadza do swojej oferty darmowe Wi-Fi. Jest to wygodne nie tylko podczas wakacyjnych czy weekendowych wyjazdów, podczas których często zdajemy bliskim relację na bieżąco i robimy wiele zdjęć z zamiarem opublikowania ich na portalach społecznościowych. Dostęp do bezpłatnego Internetu jest także elementem kluczowym podczas konferencji, spotkań biznesowych czy szkoleń pracowniczych. Od czego jednak zależy, czy będziemy mieć połączenie w hotelu?

Inaczej niż w przypadku moteli czy pensjonatów, hotelowe pokoje muszą spełniać pewne precyzyjnie określone i ogólnie obowiązujące wymogi, jeżeli mają utrzymać określony standard. Wyznacznikiem tego ostatniego jest system gwiazdkowy, w obrębie którego hotel może otrzymać od jednej do pięciu gwiazdek. Choć szczegółowe wymagania dotyczące każdego z poziomów mogą różnić się w zależności od kraju, w którym przebywamy, jedno pozostaje niezmienne – darmowe Wi-Fi musi być dostępne w każdym hotelu, który ma więcej niż jedną gwiazdkę. Oznacza to, że możemy być pewni, iż otrzymamy dostęp do sieci również w hotelu dwu- czy trzygwiazdkowym.

W czasach, gdy Internet jest tak ważną częścią naszego życia, miejsca, które nie zapewniają swoim gościom bezpłatnego łącza, tracą popularność, a tym samym – zysk. Internet od wielu lat nie jest już dobrem luksusowym, za które trzeba słono płacić. Dlatego udostępnienie go gościom w większości przypadków stało się jedną z podstawowych hotelowych usług, taką jak telewizor czy prysznic w każdym pokoju. Z tego względu coraz częściej także i hotele jednogwiazdkowe decydują się na wzbogacenie swojej oferty o bezpłatne Wi-Fi.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą hotelu Villa Herkules, który położony jest w samym sercu Świnoujścia, niemal tuż przy plaży. Zapewniamy naszym gościom komfortowe pokoje i apartamenty – każdy z nich wyposażony w liczne udogodnienia i oferujący darmowy dostęp do Internetu.

← Wróć do Bloga