Aktualności

Czy polskie morze to dobry kierunek na ferie zimowe?

Czy polskie morze to dobry kierunek na ferie zimowe?

Czy polskie morze to dobry kierunek na ferie zimowe?

Polacy pokochali wakacje nad morzem i co roku w okresie letnim szturmują wybrzeże. Tymczasem warto zdać sobie sprawę, że Bałtyk zachwyca także… zimą! Jeśli zatem szukasz odpowiedniego miejsca na spędzenie ferii zimowych, zamiast oblężonych Tatr i Zakopanego, wybierz Świnoujście. Sprawdź, czemu warto.

Jod i… bursztyny

Wielu turystów wybiera wakacje nad morze ze względu na czyste powietrze oraz zawarty w nim jod, który pozytywnie wpływa na pracę płuc oraz odbudowuje osłabiony układ immunologiczny, uodparniając nas na przeziębienia i infekcje. A czy wiedzieliście, że największe stężenie jodu w powietrzu jest właśnie zimą? O tej porze roku jest ono najczystsze i ma największe walory zdrowotne. Dla kolekcjonerów bursztynów wyjazd nad morze zimą to także prawdziwa gratka; wtedy właśnie Bałtyk wyrzuca najwięcej „złota północy”.

Ferie zimowe nad morzem, czyli cisza i spokój

Letnie miejscowości w wakacje tętnią życiem. Tłumy turystów odwiedzają bary, restauracje, spacerują deptakami, zaopatrują się w pamiątki na straganach, opalają się na plaży. Wieczorem słychać dyskotekową muzykę i głośne śpiewy, co dla wielu jest dużą atrakcją. Jeśli jednak poszukujesz ciszy i spokoju, a jednocześnie marzysz o spędzeniu wolnego czasu nad morzem, wybierz się do Świnoujścia zimą, kiedy ruch turystyczny nie jest tak wzmożony. Puste plaże, miarowy rytm życia miasta oraz możliwość samotnego obcowania z przyrodą to główne atrakcje zimowego Świnoujścia.

Zimą nad morzem jest dużo taniej

Kolejnym argumentem, przemawiającym za zimowymi feriami nad Bałtykiem są dużo niższe ceny zakwaterowania niż w innych rejonach Polski, a także bardziej przystępne niż w szczycie sezonu. To także ciekawe oferty specjalne. Przyjeżdżając do naszego hotelu od listopada do lutego skorzystasz z atrakcyjnego, zimowego pakietu, w skład którego wchodzi:

- minimum sześć nocy w komfortowym pokoju,

- trzy posiłki dziennie w formie bufetu,

- trzy zabiegi w ciągu dnia. 

Zimowy Bałtyk to widoki, zapierające dech w piersiach

Polskie wybrzeże zimą wygląda po prostu… bajkowo. Wzburzone fale, plaża, pokryta warstwą śniegu, morskie bałwany i sosny w białym puchu tworzą krajobraz, zapierający dech w piersiach. Jest przepięknie i malowniczo, co z pewnością docenią turyści, spragnieni malowniczych widoków. Szczególnie zadowoleni będą miłośnicy zachodów słońca, na które nie będą musieli czekać do późnych godzin wieczornych i które właśnie zimą są najpiękniejsze. Wtedy bowiem fiolet miesza się z różem i odbija od bielu śniegu, tworząc na niebie niepowtarzalne kompozycje barw…

← Wróć do Bloga