Czy polskie morze to dobry kierunek na ferie zimowe?

Czy polskie morze to dobry kierunek na ferie zimowe?

Polacy pokochali wakacje nad morzem i co roku w okresie letnim szturmują wybrzeże. Tymczasem warto zdać sobie sprawę, że Bałtyk zachwyca także… zimą! Jeśli zatem szukasz odpowiedniego miejsca na spędzenie ferii zimowych, zamiast oblężonych Tatr i Zakopanego, wybierz Świnoujście. Sprawdź, czemu warto.

Jod i… bursztyny

Wielu turystów wybiera wakacje nad morze ze względu na czyste powietrze oraz zawarty w nim jod, który pozytywnie wpływa na pracę płuc oraz odbudowuje osłabiony układ immunologiczny, uodparniając nas na przeziębienia i infekcje. A czy wiedzieliście, że największe stężenie jodu w powietrzu jest właśnie zimą? O tej porze roku jest ono najczystsze i ma największe walory zdrowotne. Dla kolekcjonerów bursztynów wyjazd nad morze zimą to także prawdziwa gratka; wtedy właśnie Bałtyk wyrzuca najwięcej „złota północy”.

Ferie zimowe nad morzem, czyli cisza i spokój

Letnie miejscowości w wakacje tętnią życiem. Tłumy turystów odwiedzają bary, restauracje, spacerują deptakami, zaopatrują się w pamiątki na straganach, opalają się na plaży. Wieczorem słychać dyskotekową muzykę i głośne śpiewy, co dla wielu jest dużą atrakcją. Jeśli jednak poszukujesz ciszy i spokoju, a jednocześnie marzysz o spędzeniu wolnego czasu nad morzem, wybierz się do Świnoujścia zimą, kiedy ruch turystyczny nie jest tak wzmożony. Puste plaże, miarowy rytm życia miasta oraz możliwość samotnego obcowania z przyrodą to główne atrakcje zimowego Świnoujścia.

Zimą nad morzem jest dużo taniej

Kolejnym argumentem, przemawiającym za zimowymi feriami nad Bałtykiem są dużo niższe ceny zakwaterowania niż w innych rejonach Polski, a także bardziej przystępne niż w szczycie sezonu. To także ciekawe oferty specjalne. Przyjeżdżając do naszego hotelu od listopada do lutego skorzystasz z atrakcyjnego, zimowego pakietu, w skład którego wchodzi:

- minimum sześć nocy w komfortowym pokoju,

- trzy posiłki dziennie w formie bufetu,

- trzy zabiegi w ciągu dnia. 

Zimowy Bałtyk to widoki, zapierające dech w piersiach

Polskie wybrzeże zimą wygląda po prostu… bajkowo. Wzburzone fale, plaża, pokryta warstwą śniegu, morskie bałwany i sosny w białym puchu tworzą krajobraz, zapierający dech w piersiach. Jest przepięknie i malowniczo, co z pewnością docenią turyści, spragnieni malowniczych widoków. Szczególnie zadowoleni będą miłośnicy zachodów słońca, na które nie będą musieli czekać do późnych godzin wieczornych i które właśnie zimą są najpiękniejsze. Wtedy bowiem fiolet miesza się z różem i odbija od bielu śniegu, tworząc na niebie niepowtarzalne kompozycje barw…

← Wróć do Bloga