Aktualności

3 cechy dobrej hotelowej jadalni

3 cechy dobrej hotelowej jadalni

3 cechy dobrej hotelowej jadalni

Decydując się na wybór hotelu, rezydenci często oczekują nie tylko komfortowego pokoju, ale także możliwości korzystania z jadalni w hotelu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż w cenie pokoju hotelowego można zjeść posiłek na miejscu, zamiast szukać najbliższego lokalu gastronomicznego. Bardzo istotne jest jednak, aby jadalnia hotelowa miała dobry klimat, kompetentną i miłą obsługę oraz smaczną kuchnię.

Smaczne posiłki jako znak rozpoznawczy dobrej jadalni

Najważniejszym aspektem każdej restauracji, także tej hotelowej, jest dobra kuchnia. Goście oczekują tego, że w jadalni będą mogli zjeść smaczne dania. Największym uznaniem cieszą się restauracje hotelowe, które posiadają mocno urozmaicone menu, w którym każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Restauracja powinna więc mieć w swojej ofercie zarówno tradycyjne dania, jak i także kilka mniej oczywistych propozycji. Dla gości hotelowych bardzo ważne jest, aby mogli zjeść smaczny posiłek po wielogodzinnej podróży lub romantyczną kolację tuż przed udaniem się na wieczorny wypoczynek.

Świeże produkty i jakość dań

Jadalnia powinna serwować dania przygotowywane ze świeżych produktów, najlepiej lokalnych, gdyż smak potraw zależy właśnie głównie od jakości użytych do ich przygotowania składników. Bardzo ważne jest więc, aby hotelowa kuchnia wykorzystywała wyłącznie świeże produkty pochodzące ze sprawdzonych źródeł. Najlepiej jeśli będą to składniki sezonowe i lokalnie dostępne. Przykładowo dla gości, którzy spędzają weekend nad morzem istotne jest, aby mogli zjeść lokalny przysmak, czyli rybę. To najlepszy znak, że szef kuchni stawia przede wszystkim na jakość swoich potraw i zadowolenie klientów.

Miła i pomocna obsługa

Dla gości hotelowych duże znaczenie ma także jakość obsługi, która powinna być profesjonalna i zapewniać usługi na najwyższym poziomie. Niesympatyczny i niekompetentny kelner może negatywnie wpływać na opinie gości i odpychać ich od wizyt w jadalni. Dlatego właśnie w naszym hotelu dbamy o to, aby obsługa restauracji była ubrana schludnie oraz odznaczała się dobrymi manierami i umiejętnościami interpersonalnymi. Nasi kelnerzy to ludzie otwarci, życzliwi i z poczuciem humoru.

← Wróć do Bloga