Aktualności

Boże Narodzenie w Świnoujściu. Wigilia nad polskim morzem

Boże Narodzenie w Świnoujściu. Wigilia nad polskim morzem

Boże Narodzenie w Świnoujściu. Wigilia nad polskim morzem

Przed Świętami Bożego Narodzenia jesteśmy mocno zapracowani. Gruntowne porządki w domu, zakupy, szykowanie prezentów, gotowanie potraw, ubieranie choinki, są tym wszystkim, co musimy zrobić przed Świętami. Czeka nas zawsze ogrom pracy, więc musimy ją dobrze rozplanować, żeby ze wszystkim zdążyć. Najważniejszym dniem Bożego Narodzenia jest Wigilia. Kolacja musi być postna, ale wyśmienita, żeby wszystkim smakowała. Spędzamy ją zawsze rodzinnie, bo to wyjątkowy czas. Wtedy się wyciszamy i kiedy pojawia się pierwsza gwiazdka na niebie, zasiadamy do stołu wigilijnemu, łamiąc się wcześniej opłatkiem, składając życzenia. Po kolacji jest rozdawanie prezentów i na ten moment czekają najmłodsi. W Święta Bożego Narodzenia idą na stół najlepsze potrawy, więc musimy się mocno postarać, żeby były wyśmienite.

Święta w hotelu

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z domem i rodziną. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby wraz z rodziną wybrać się na Święta nad morze np. do Świnoujścia. Nadmorski klimat i wspaniała atmosfera jest tym, czego od czasu do czasu potrzebujemy. Największą zaletą jest jednak odpoczynek od zakupów, sprzątania i gotowania. Wszystko, co nas interesuje, to przygotowanie do wyjazdu i dojechanie na miejsce. Wiele osób ma uprzedzenia, ponieważ Boże Narodzenie jest czasem rodzinnym, spędzanym w domu, przy choince. Osoby, które nigdy nie wyjeżdżały na święta do hotelu, nie wiedzą tak naprawdę, jak wygląda Wigilia i Boże Narodzenie np. w świnoujskim hotelu Villa Herkulles. Panuje tu iście rodzinna atmosfera. Jest oczywiście przygotowywana kolacja wigilijna oraz świąteczne śniadanie w pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia. Dodatkowo jest również świąteczny upominek, czyli prezent od Mikołaja.

Święta nad morzem

Jeśli poszukujemy pomysłu na odpoczynek, to właśnie okres Świąt Bożego Narodzenia jest do tego najlepszą okazją. To będzie prawdziwy wypoczynek, zupełna laba. Nic nie robimy, nie musimy się niczym przejmować, bo o wszystko zadbają inni. Jesteśmy gośćmi. Jeśli chodzi o gości, to spędzając je w domu, z pewnością nas odwiedzą. Musimy ich obsłużyć, więc tak naprawdę nie mamy czasu odpocząć. Święta miną, a my jesteśmy zmęczeni i przejedzeni. Właściwie w Święta nie odchodzimy od stołu. Naszykowaliśmy wiele potraw, do tego upiekliśmy ciasta, więc smakujemy bez przerwy. Nie liczymy kalorii, bo jak tu je liczyć, przy takich pysznościach na stole. Oczywiście zero ruchu, tylko kanapa, pilot, telewizor, ewentualnie wyprawy do kuchni. Jeśli wyjedziemy, z pewnością nie przybierzemy na wadze, bo nie przesiadujemy w hotelu, ale zwiedzamy Świnoujście, plażę i korzystamy z przeróżnych atrakcji.

Atrakcje w Świnoujściu

Wybór Świnoujścia na wyjazd świąteczny lub świąteczno-noworoczny jest znakomitym pomysłem. Mamy co prawda zimową aurę, ale nudzić się nie będziemy, nawet zabraknie nam czasu na skorzystanie ze wszystkich propozycji, jakie miasto przygotowało dla turystów. Możemy Sylwestra spędzić także na plaży, bo zbiera się wówczas dużo ludzi z szampanami i fajerwerkami. Jest bardzo sympatycznie, ponieważ szampany strzelają, ludzie składają sobie życzenia, śpiewają, warto to przeżyć choć raz. Na co dzień nie ma takich tłumów i hałasu, jak w sezonie, ale możemy rozkoszować się urokiem spacerów po plaży i korzystać z morskiego klimatu, dobrze wpływającego na zdrowie. Atrakcji turystyczne w Świnoujściu jest naprawdę wiele, żeby nie powiedzieć ogrom. Możemy aktywnie spędzać czas na promenadzie, wycieczkach rowerowych, zwiedzać zabytkowe gotyckie kościoły, ratusz, Wieżę Widokową, podziemne miasto (kompleks schronów połączonych kilometrem tuneli), Fort Wschodni (Gerharda), Anioła, Zachodni, wyspę Karsibór, falochrony, latarnię morską, Park Zdrojowy itp.

← Wróć do Bloga