Aktualności

Atrakcje turystyczne Świnoujścia i okolic

Atrakcje turystyczne Świnoujścia i okolic

Atrakcje turystyczne Świnoujścia i okolic

Świnoujście to polskie, wyspiarskie miasto, które jest popularnym kurortem i znakomitą miejscowością zarówno do letniego, jak i zimowego wypoczynku. Jakie są główne atrakcje turystyczne tego miasta, które zachwycą zarówno dorosłych, jak i dzieci?

Labirynt luster

Dla osób lubiących złudzenia optyczne dedykowany jest spacer po Labiryncie Luster. To znakomita rozrywka przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, które uwielbiają być zaskakiwane przez własne zmysły i nie boją się dodatkowych wrażeń. Podczas przechadzania się po korytarzach gościom towarzyszy nastrojowa muzyka, wzmacniająca klimat zagadki.

Park linowy

W samym centrum Świnoujścia zaledwie kilkadziesiąt metrów od naszego Hotelu Villa Herkules, ulokowany jest park linowy. To kolejna atrakcja dla osób, które nie znoszą nudy i uwielbiają aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Nie boisz się wysokości? Masz ochotę na dreszczyk emocji, zanim zagłębisz się w kolejne atrakcje Świnoujścia? Nie może Cię w nim zabraknąć!

Fort Gerharda

Fort Gerharda to uznawany za najlepiej zachowany, XIX-wieczny nadbrzeżny fort pruski w Europie. Po roku 1962 pełnił przede wszystkim funkcję magazynu, później zaś został opuszczony. Obecnie można przechadzać się po nim w towarzystwie przebranych w mundury pruskie studentów, dzięki którym jeszcze bardziej da się poczuć historię tego miejsca.

Latarnia morska

Wizyta w Świnoujściu nie może obyć się bez spacerów i wypoczynku na plaży. Po nich warto udać się na latarnię morską, zlokalizowaną nieopodal Fortu Gerharda. Jej budowa została rozpoczęta w 1854 roku, a po ukończeniu latarnia stanowiła podziwiane osiągnięcie budownictwa. Od 2000 roku udostępniona jest dla turystów.

Muzeum Rybołówstwa

Nadmorska miejscowość nie mogłaby obyć się bez Muzeum Rybołówstwa. To kolejna znakomita atrakcja pozwalająca zapoznać się z historią Świnoujścia, a także fauną i florą oceanów oraz dawnymi narzędziami połowowymi i modelami żaglowców.

Promenada Gwiazd

W okolicznych Międzyzdrojach, zlokalizowanych 15 km od Świnoujścia, znajduje się Promenada Gwiazd, na której swoje dłonie odcisnęły polskie osobistości kultury i sztuki, takie jak Janusz Gajos, Anna Dymna, Piotr Adamczyk czy Gustaw Holoubek.

Wszystkie atrakcje turystyczne Świnoujścia i okolic sprzyjają przede wszystkim spacerom w gronie najbliższych i aktywnym spędzaniu czasu. Daj się zaskoczyć krainie 44 wysp!   

← Wróć do Bloga