header-banner

Świnoujście

Świnoujście położone jest na południowym wybrzeżu wspaniałego Bałtyku. Miasto zostało zlokalizowane na malowniczych wyspach, dwiema największymi są Wolin i Uznam. Głównymi atrakcjami Świnoujścia, przynoszącymi mu sławę są: najszersza bałtycka plaża, ozdobna architektura dzielnicy uzdrowiskowej, wspaniała przyroda parków i zieleńców, miejskie promy oraz najwyższa w Europie latarnia morska.

Świnoujście stanowi także idealny punkt wypadowy do położonych w pobliżu niemieckich kurortów nadmorskich: Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin, a także do Berlina i położonych w promieniu 200 km wyspy Bornholm i południowych części Szwecji i Danii. Ważnym elementem zagospodarowania turystycznego regionu jest dobrze rozbudowana sieć tras rowerowych, poprowadzonych wzdłuż niemieckiego wybrzeża poprzez cudowne zakątki zielonej wyspy Uznam do Peenemünde oraz do Międzyzdrojów, Jeziora Turkusowego, rezerwatów ptaków na wyspie Karsibór oraz Rezerwatu Żubrów w Wolińskim Parku Narodowym.

Niepowtarzalny urok Świnoujścia, wspaniałe atrakcje turystyczne, a także komfortowe noclegi połączone z miłą obsługą w Hotelu Villa Herkules *** sprawią, że urlop i wypoczynek u nas pozostawi