header-banner

Grota solna

Grota solna na bazie czynnych składników morskich, którą oddajemy do Państwa dyspozycji, jest najnowszą, oryginalną metodą zastosowania soli z Morza Martwego w celach profilaktycznych, leczniczych i rekreacyjnych. W grocie panuje unikatowy mikroklimat, zapewniający wyjątkową czystość bakteriologiczną, a także odpowiednią wilgotność i temperaturę. Czynniki te wpływają w korzystny sposób na samopoczucie i ochronę zdrowia osób dorosłych i dzieci. Korzystna ujemna jonizacja oraz nasycenia powietrza przez związki jodu, magnezu, wapnia, potasu, sodu i bromu zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Seans odbywa się na wygodnych leżakach oraz przy dźwiękach relaksującej i odprężającej muzyki. Godzina przebywania w grocie solnej odpowiada trzem dniom przebywania nad morzem.

Pobyt w grocie solnej ma działanie wspomagające w leczeniu wielu schorzeń między innymi dróg oddechowych (przewlekłe nieżyty nosa, gardła, krtani, astmy oskrzelowej, przewlekłego zapalenia oskrzeli i płuc, pylicy płuc), niedoczynności tarczycy, zaburzeń metabolicznych, schorzeń sercowo-naczyniowych (niewydolność krążenia, stany przedzawałowe, nadciśnienie), schorzeń dermatologicznych (łuszczyca, zapalenie skóry, alergie), dysfunkcji wegetatywnego układu nerwowego, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, nieżytu żołądka, zapalenia jelita grubego i innych. Minerały z Morza martwego mają wyjątkowo korzystny wpływ na ogólne funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

Systematyczne stosowanie wpływa na poprawę ukrwienia skóry i powoduje, że jest ona lepiej dotleniona i zaopatrzona w składniki spożywcze. Pobyt w grocie solnej działa łagodząco na podrażnienia skóry, a także wspomaga jej zdolność do wydalania sub

stancji toksycznych.