header-banner

Grota solna – hotel Herkules

Grota solna w hotelu Villa Herkules*** w Świnoujściu to najnowsza, oryginalna metoda zastosowania soli z Morza Martwego w celach leczniczych, rekreacyjnych i profilaktycznych. Mikroklimat zapewniający czystość bakteriologiczną, dostosowana temperatura i odpowiedni poziom wilgoci doskonale wpływają na samopoczucie oraz zdrowie zarówno dorosłych, jak i dzieci. Seans odbywa się na wygodnych leżakach, w towarzystwie odprężającej, relaksacyjnej muzyki. Godzina spędzona w grocie solnej odpowiada trzem dniom przebywania nad morzem. Systematyczne uczęszczanie doskonale wpływa na poprawę ukrwienia skóry, łagodzi podrażnienia oraz wspomaga zdolność do wydalania substancji toksycznych.

Pobyt w grocie solnej ma działanie wspomagające w leczeniu wielu schorzeń między innymi dróg oddechowych (przewlekłe nieżyty nosa, gardła, krtani, astmy oskrzelowej, przewlekłego zapalenia oskrzeli i płuc, pylicy płuc), niedoczynności tarczycy, zaburzeń metabolicznych, schorzeń sercowo-naczyniowych (niewydolność krążenia, stany przedzawałowe, nadciśnienie), schorzeń dermatologicznych (łuszczyca, zapalenie skóry, alergie), dysfunkcji wegetatywnego układu nerwowego, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, nieżytu żołądka, zapalenia jelita grubego i innych. Minerały z Morza martwego mają wyjątkowo korzystny wpływ na ogólne funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

Systematyczne stosowanie wpływa na poprawę ukrwienia skóry i powoduje, że jest ona lepiej dotleniona i zaopatrzona w składniki spożywcze. Pobyt w grocie solnej działa łagodząco na podrażnienia skóry, a także wspomaga jej zdolność do wydalania sub

stancji toksycznych.