header-banner

Rehabilitacja i fizjoterapia

Zabiegi z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii pozwalają skutecznie przyspieszyć powrót do zdrowia. Rehabilitacja obejmuje szerokie spektrum działań dążących do powrotu pacjenta do zdrowia fizycznego i psychicznego, natomiast fizjoterapia skupia się na przywracaniu sprawności i zwalczaniu bólu. Działy fizjoterapii, takie jak fizykoterapia, kinezyterapia czy hydroterapia, wykorzystują różnorodne zabiegi służące złagodzeniu lub usunięciu bólu.
Zabiegi rehabilitacyjne w naszym hotelu nad morzem  sprawią, że zapomną Państwo o jakichkolwiek schorzeniach. Uzdrowiskowy klimat Świnoujścia gwarantuje znakomite efekty fizjoterapii i rehabilitacji. Zachęcamy do połączenia wypoczynku nad morzem w naszym hotelu z zabiegami z zakresu fizjoterapii i rehabilitacji. Wśród oferowanych zabiegów znajdują się m.in. ultradźwięki, krioterapia, magnetoterapia, okłady borowinowe czy zabiegi laserowe. Na pewno w ofercie znajdą Państwo zabieg dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Diadynamik

Zabieg wykorzystujący prądy diadynamiczne czyli diadynamik polega na wykonywaniu elektrostymulacji za pomocą prądów niewielkiej częstotliwości. Prądy diadynamiczne są efektem nałożenia prądu sinusoidalnego na prąd galwaniczny. Diadynamik jako element fizjoterapii przyczynia się do zmniejszenia napięcia mięśniowego, łagodzi ból i poprawia krążenie. Zabieg ten polecamy w przypadku takich schorzeń jak nerwobóle, bóle mięśniowe czy przewlekłe stany zapalne.

Interdyn

Interdyn czyli prądy interferencyjne to zabieg, który jest stosowany w rehabilitacji. Poprzez elektrody ułożone na ciele w odpowiednim miejscu prądy interferencyjne działają stymulująco na mięśnie i pobudzają je do skurczów. Efektem zabiegu jest zmniejszenie bólu i poprawa stymulacji naczyniowo-ruchowej oraz rozszerzenie naczyń krwionośnych. Interdyn wykorzystuje się między innymi przy leczeniu nerwobólów.

Ultradźwięki

Terapia ultradźwiękami polega na działaniu fali ultradźwiękowej na miejsca zmienione chorobowo. Fale ultradźwiękowe wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i polepszające przemianę materii. Zabieg jest zupełnie bezbolesny i skutecznie wspomaga zdolności organizmu do leczenia tkanek. Tym samym przyspiesza gojenie się ran. Ultradźwięki wykorzystywane są w leczeniu bólów kręgosłupa, przy bliznach oraz chorobach reumatycznych.

Magnetoterapia

Magnetoterapia to rodzaj fizjoterapii, który opiera się na stosowaniu zmiennego pola magnetycznego o niewielkiej częstotliwości. Zabieg ten pobudza proces regeneracji tkanek i usprawnia krążenie krwi. Działa przeciwbólowo i zapobiega stanom zapalnym. Co istotne, w przypadku magnetoterapii nie ma potrzeby rozbierania się, ponieważ pole magnetyczne bez problemu przenika przez tkaniny. Magnetoterapię wykorzystuje się przy leczeniu stanów zapalnych stawów, nerwobólów, nadciśnienia tętniczego i złamań kości.

Krioterapia

Krioterapia czyli leczenie zimnem to zabieg rehabilitacyjny cieszący się od lat popularnością. Efektem działania zimnego powietrza lub też azotu na poszczególne miejsca lub całe ciało jest przyspieszenie regeneracji oraz złagodzenie bólu. Poza tym krioterapia przyspiesza krążenie krwi i wyzwala endorfiny. Zabieg ten daje świetne efekty przy zapaleniach stawów i różnego rodzaju kontuzjach sportowych.

Okłady borowinowe

Okłady borowinowe to zabieg, podczas którego wykorzystuje się plastry z pasty borowinowej. Borowina, która jest efektem rozkładu roślin, stanowi prawdziwe bogactwo soli mineralnych i kwasów organicznych. Zabieg z wykorzystaniem okładów borowinowych stosowany jest w schorzeniach reumatologicznych i leczeniu bólów pourazowych. Daje też bardzo dobre rezultaty w rehabilitacji narządów ruchu. Wyjątkowy skład borowiny znakomicie też wpływa na skórę.

Fango

Pod tajemniczą nazwą fango kryją się okłady z mieszaniny pyłu wulkanicznego i parafiny. To błoto lecznicze działa podobnie do borowiny. Podczas zabiegu jest podgrzewane do temperatury 50°C i przykładane na chore miejsce. Okłady fango łagodzą dolegliwości bólowe i pobudzają przepływ krwi. Zabieg ten polecany jest przede wszystkim osobom ze schorzeniami reumatycznymi, cierpiącym na bóle stawów i kręgosłupa. Zabieg ten wspomaga także rehabilitację pourazową.

Hydromasaż

Hydromasaż stanowi połączenie masażu i kąpieli. Należy on do popularnych zabiegów rehabilitacyjnych, które są bardzo przyjemne. Masaż strumieniem wody i powietrza łagodzi bóle, poprawia samopoczucie i rozluźnia mięśnie. Wskazania do tego zabiegu z zakresu rehabilitacji to między innymi zmęczenie po intensywnym wysiłku, zaburzenia krążenia, napady bólowe oraz napięcie nerwowe. Hydromasaż działa też bardzo korzystnie na skórę.

Masaż wirowy

Masaż wirowy to jedna z odmian hydromasażu. W naszym hotelu wykonujemy masaż wirowy kończyn górnych oraz dolnych. Wir wody w specjalnych wannach zapewnia masaż konkretnych partii ciała. Masowanie wirami wodnymi działa przeciwbólowo i zwiększa przekrwienie skóry. Zabieg trwa kilkanaście minut i jest całkowicie bezbolesny. Masaż wirowy wykorzystywany jest między innymi w rehabilitacji zmian zwyrodnieniowych stawów i zaniku mięśni.