header-banner

Co mają do zaoferowania hotele trzygwiazdkowe?

Wybierając hotel pod względem standardu, zwykle zwracamy uwagę na ilość gwiazdek, jakie zostały mu nadane. Oczywiście im więcej, tym lepiej. Nie zawsze jednak wiemy, co właściwie oznaczają te gwiazdki i ile ich powinno być, abyśmy mogli liczyć na odpoczynek w komfortowych warunkach. Warto więc zgłębić nieco ten temat, aby uniknąć nieprzyjemnych rozczarowań.

Hotel trzygwiazdkowy – optymalny wybór pod względem standardu i ceny

Hotele trzygwiazdkowe są najchętniej wybierane, gdyż zapewniają korzystny stosunek ceny do jakości usług. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki hotel, który posiada 3 gwiazdki, powinien m.in.:

  • zapewniać pokoje jednoosobowe nie mniejsze niż 10m² i dwuosobowe co najmniej 14m²,
  • zapewniać gościom dodatkowe usługi, jak np. pranie,
  • możliwość skorzystania z przynależącej do niego restauracji serwującej posiłki (a nie tylko bar, jak w przypadku hoteli jedno- i dwugwiazdkowych),
  • zapewniać możliwość zamówienia posiłku do pokoju, tzw. room-service,
  • gwarantować łazienkę przy każdym pokoju, oferującą nie tylko niezbędne wyposażenie, ale również ręczniki kąpielowe i podstawowe kosmetyki,
  • udostępniać strzeżony parking z wydzielonymi miejscami dla niepełnosprawnych oraz miejscem dla autokarów.

Standard pokojów w hotelu trzygwiazdkowym

Pokoje w hotelach trzygwiazdkowych wyróżniają się podwyższonym standardem, co wynika przede wszystkim z obowiązujących norm. Jak już zostało wspomniane, są to pokoje przestronne, wyposażone w szafę, dogodne oświetlenie (górne i punktowe), biurko, stół, krzesła, rolety lub zasłony itd. Oczywiście bardzo ważne jest również łóżko, które w przypadku pokojów jednoosobowych musi wyróżniać się wymiarami 90/200 cm, a w pokojach dwuosobowych 140/200 cm. Oprócz tego można liczyć na telewizor, dostęp do bezpłatnego internetu, możliwość skorzystania z sejfu itd.

Trzygwiazdkowy Hotel Villa Herkules w Świnoujściu

Nasz Hotel Villa Herkules może poszczycić się trzema gwiazdkami, jednak w praktyce zapewnia znacznie więcej udogodnień, niż to wynika z ogólnie przyjętych standardów. Nasz hotel w Świnoujściu blisko morza zachwyca wszystkich gości przede wszystkim niezwykle atrakcyjną lokalizacją. Nasi goście mogą wybrać zarówno przytulne pokoje jedno- i dwuosobowe, jak i eleganckie apartamenty. Posiadamy też restaurację z doskonałą kuchnią oraz strefę relaksu z szerokim wyborem zabiegów z zakresu odnowy biologicznej i fizjoterapii, w tym m.in. laseroterapię, ultradźwięki, krioterapię, magnetoterapię, hydromasaże.

 

 

Wróć do bloga